Kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Aleppo organizuje projekt “Po szkole”

//Kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Aleppo organizuje projekt “Po szkole”

Kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Aleppo organizuje projekt “Po szkole”

Kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Aleppo organizuje program zajęć “Po szkole” dla wielu uczniów, których rodzice są zatroszczeni jak poprawić ich umiejętności i wspierać ich rozwój wychowawczy po długim i rygorystycznym szkolnym dniu.

Rula Mstrih
Główna odpowiedzialna za projekt

„Projekt ‘Po szkole’ to jeden z projektów Kościoła wspierających rodziny. Projekt rozpoczął się, kiedy zauważyliśmy u niektórych dzieci podczas półkolonii latem, trudności w uczeniu się. Brak ten jest spowodowany niszczącymi skutkami wojny we wszystkich placówkach oświatowych w Syrii. Program zaczęliśmy cztery godziny dziennie w ciągu tygodnia, i zaowocował znaczącą poprawą stopni naszych uczniów w szkole na koniec pierwszego semestru “.

Wielu młodych nauczycieli z dyplomami uniwersyteckimi, poświęca część ich czasu by ta inicjatywa zapoczątkowana przez Kościół pod wezwaniem św Franciszka z Asyżu, odniosła sukces. Ci młodzi nauczyciele pragną dzielić się swoim doświadczeniem  i przekazać je powierzonym im dzieciom, które chcą zdobyć więcej wiedzy, a jest to czasem trudne w warunkach jakie przeżywa obecnie Syria.

Tony Bodruk
Jeden z odpowiedzialnych za projekt
“moją rolą jest przyjmować aplikacje rodziców dzieci , aby odkryć słabe punkty i potrzeby dzieci.”

Fadi Ibrahim Agha
Stomatologia – drugi rok
“Uczestniczę w inicjatywie Kościoła, aby wzmocnić słabych uczniów, ze względu na trudną sytuację w kraju i szkołach, i chcę pomóc uczestnikom tego projektu.”

Stephanie Sakal
Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego
“Jestem dziś tutaj, aby pomóc uczniom mających trudności w ich zajęciach, i cieszę się, że mogę w uczestniczyć w tym projekcie, wspierając Kościół rzymsko-katolicki  ucząc dzieci francuskiego”.

Liczba chłopców i dziewcząt uczestniczących w projekcie “Po szkole” w pierwszym semestrze wynosiła 52 osoby. Liczba ta na pewno będzie zwiększona (już mamy nowe zgłoszenia), bo projekt jest dopiero w powijakach. Projekt jest prowadzony przez 30 wolontariuszy.

Eli Touma
“Czułem, że muszę tu przyjść, ponieważ parafia troszczy się o swoje dzieci; zorganizowała kilka zajęć z różnych przedmiotów i języków, i to jest to, czego potrzebowałem, atmosfera jest odpowiednia do nauki.”

“Przyszedłem do szkoły parafii, aby wzmocnić się w niektórych przedmiotach  i poprawić moje oceny.”

Naya
“Tutaj uczymy się wielu rzeczy w szkole w parafii, ponieważ czasami mamy  trudności w przedmiotach”

Tony Bodruk
Jeden z odpowiedzialnych za projekt
“Chwała Bogu, postęp naszych uczniów jest widoczny, rodzice są usatysfakcjonowani, a dzieci zadowolone”.

 

2019-02-06T17:45:53+02:00 6 lutego, 2019|Media|0 komentarzy

Leave a Reply