Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

/, Wiadomości parafialne/Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim”. (J 6,56)

Sakrament Eucharystii jest fundamentalnym pokarmem duchowym w życiu każdego chrześcijanina, a wraz z siedmioma sakramentami Kościoła wprowadza łaskę Boga w jego życie i daje mu moc bycia twórczym człowiekiem i pokonywania burzliwych fal życiowych.

Dzisiaj, siedemnaścioro naszych dzieci, po raz pierwszy, w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej i cieszyło się, że przyjmują Jezusa ukrytego pod postacią białej hostii.

Od dzisiaj zaczynają przyzwyczajać się do spożywania niebiańskiego Chleba, który sprawi że dzieci dokonają jakościowego skoku w swoim życiu jako chrześcijanie. Będą się nim karmić i  umacniać, by potem świadczyć o nim swoimi słowami i życiem.

„Wszyscy jednoczymy się ze sobą: rodzice i przyjaciele, a także cały kościół uniwersalny w każdym miejscu, otaczamy nasze dzieci – te szczęśliwe sadzonki, które są przyszłością Kościoła. Prosimy Pana, by zakorzenił je w łaskach, które otrzymają dzisiaj i które przekażą im łaskę i miłość Boga ”.
Tymi słowami Ojciec Abraham rozpoczął uroczystą Mszę świętą I Komunii Świętej siedemnastu córek i synów naszej parafii.

Ten uroczysty moment nastąpił po rocznym okresie przygotowania dzieci do tego wydarzenia przez ojca proboszcza i katechetów, którzy pomagali uczniom w zrozumieniu znaczenia Eucharystii, podczas której karmimy się rzeczywistym Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa, ukrytymi pod postacią chleba i wina, a w Komunii św. dzięki łasce Ducha św. przyjmujemy Jezusa do swego serca, ciała i życia.

Obecność Jezusa była widoczna pośród naszej celebracji poprzez pokój i radość, które przenikały wszystkich wierzących. Nasze dzieci były wiernymi uczniami, świadomymi, że niosą Pana w swoich sercach, uczestnicząc również w czytaniu Słowa Bożego i modlitwie wiernych.

Modlimy się, aby w swoim życiu byli apostołami zmartwychwstałego Jezusa i pracowitymi pszczołami, rozprzestrzeniającymi wokół siebie zapach Chrystusa, jak również, aby niczym ziarno pszenicy przynosili dobre owoce.

Po Mszy św. był czas na pamiątkowe zdjęcia z o Ibrahimem i wychowawcami, a potem spotkanie z rodzicami w sali parafialnej, gdzie dzieci mogły wspólnie spożyć śniadanie i jednocześnie wymiana gratulacji między rodzicami i wręczenie prezentów dzieciom.

Z okazji I Komunii Świętej naszych uczniów, z serca gratulujemy  naszemu Kościołowi, dzieciom i ich rodzinom.

 

2021-01-26T11:24:45+02:00 6 maja, 2019|Msze święte, Wiadomości parafialne|0 komentarzy

Leave a Reply