Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

/, Wiadomości parafialne/Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

Uroczystość I Komunii Świętej dla 17 dzieci w naszej parafii

„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.” (J 6,56)

Sakrament Eucharystii jest fundamentalnym pokarmem duchowym w życiu każdego chrześcijanina, a wraz z siedmioma sakramentami Kościoła wprowadza łaskę Boga w jego życie i daje mu moc bycia twórczym człowiekiem i pokonywania burzliwych fal życiowych.

Dzisiaj 17 naszych dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej i cieszyło się, że przyjmują Jezusa ukrytego pod postacią białej hostii.

Od dzisiaj zaczynają przyzwyczajać się spożywać Chleb nieba, który sprawi że dokonają jakościowego skoku w swoim życiu jako chrześcijanie. Będą się nim karmić i będą  się w nim umacniać, by potem świadczyć o nim swoimi słowami i życiem.

„Wszyscy jednoczymy się ze sobą: rodzice i przyjaciele, a także cały kościół uniwersalny w każdym miejscu, otaczamy nasze dzieci – te szczęśliwe sadzonki, które są przyszłością Kościoła. Prosimy Pana, by zakorzenił je w łaskach, które otrzymają dzisiaj i które przekażą im łaskę i miłość Boga ”.
Tymi słowami Ojciec Abraham rozpoczął uroczystą Mszę świętą 1 Komunii siedemnastu córek i synów naszej parafii. Ten uroczysty moment nastąpił po rocznym okresie towarzyszenia i przygotowania przez ojca proboszcza i katechetów, aby przygotować każde z tych dzieci do zrozumienia znaczenia Eucharystii i pomóc mu uświadomić sobie i uwierzyć, że to, co spożywa, nie jest kawałkiem chleba ale rzeczywistym ciałem i krwią Jezusa Chrystusa  a w Komunii św. dzięki łasce Ducha św. przyjmuje Jezusa do swego serca, ciała i życia.

Obecność Jezusa była widoczna pośród naszej celebracji poprzez pokój i radość, które przenikały wszystkich wierzących. Nasze dzieci były wiernymi uczniami świadomymi, że niosą Pana w swoich sercach i uczestniczyli w czytaniu Słowa Bożego i modlitwie wiernych.

Modlimy się, aby w swoim życiu byli apostołami zmartwychwstałego Jezusa i pracowitymi pszczołami, którzy rozprzestrzeniają zapach Chrystusa i ziarnem pszenicy przynoszącym dobre owoce.

Po Mszy św. był czas na pamiątkowe zdjęcia z o Ibrahimem i wychowawcami, a potem spotkanie z rodzicami w sali parafialnej, gdzie dzieci mogły wspólnie jeść śniadanie i jednocześnie wymiana gratulacji między rodzicami i wręczenie prezentów dzieciom.

Również gratulujemy  naszemu Kościołowi,  dzieciom i ich rodzinom.

 

2019-05-07T23:22:29+02:00 Maj 6th, 2019|Msze święte, Wiadomości parafialne|0 komentarzy

Dodaj komentarz