Święto Chrztu Pańskiego w naszej parafii

Święto Chrztu Pańskiego w naszej parafii

„A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie». Mt 3,16-17

W Święto Chrztu Pańskiego powracamy do naszego chrztu, w którym zdjęliśmy z nas szatę starego człowieka, a przyoblekając szatę nowego człowieka  staliśmy się dziećmi Bożymi, braćmi Chrystusa i świątynią Ducha Świętego.

Podczas Mszy świętej w procesji z darami dzieci przyniosły do ołtarza symbole chrztu (biała suknia – woda i świeca), a także ofiarowały samych siebie, prosząc Pana by zawsze były zjednoczone z Nim i by były Jego dziećmi, które odzwierciedlają prawdziwy Jego obraz. Obraz Boga który jest w nas i przez nas dla wszystkich wokół nas …

2020-01-14T18:14:39+02:00 14 stycznia, 2020|Katecheza, Katecheza dla dzieci I młodzieży|0 komentarzy

Leave a Reply