Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii

//Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii

Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii

Mszą Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył nasz ks. Biskup George Abou Khazen, rozpoczęliśmy okres Triduum Paschalnego. W koncelebrze brali udział ojcowie Franciszkanie oraz Salezjanie. Do obrzędu umywania nóg, w tym roku zostali wybrani młodzi mężczyżni, którzy mieli odwagę założyć rodzinę w tym tak trudnym czasie jaki przeżywa Syria. Umywając uczniom nogi, Jezus pokazał nam model postępowania, na którym ma być zbudowany Jego Kościół, a także każda rodzina. Na koniec Eucharystii nastąpiło przeniesienie w uroczystej procesji Najświętszego Sakramentu z tabernakulum do ciemnicy, gdzie do późnych godzin wieczornych wierni trwali na Adoracji. Liturgię uświetnił swoim śpiewem nasz chór parafialny.

2021-04-02T13:23:25+03:00 2 kwietnia, 2021|Msze święte|0 komentarzy

Leave a Reply